Jak co roku w czerwcu Biblioteka szkolna włączyła się w 13 ogólnopolską kampanię CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Z tej okazji przez cały tydzień czytaliśmy zaprzyjaźnionym przedszkolakom i uczniom bajkę Jakuba i Wilhelma Grimma „O rybaku i złotej rybce”

Każda edycja Tygodnia realizowana jest zgodnie z zasadą przyjętą przez Fundację „ABC XXI - Cała Polska czyta dzieciom”, że „czytanie powinno się dziecku zawsze kojarzyć z radością, nigdy z przymusem, karą czy nudą”. W myśl tej zasady uczestnicy wyruszyli nad morze złowić „ złotą rybkę”, która spełnia dziecięce marzenia.

Po zapoznaniu się z treścią bajki uczniowie i przedszkolaki przystąpili do zadania – należało wykonać wspólną pracę akwarystyczną ze złotą rybką w tle.