W dniach od 12 do 16 marca najmłodsi uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w obchodach Tygodnia Matematyki w ramach Miejskiego Projektu „Rozkodujmy Matematykę w Naszym Mieście”.

Rozpoczęliśmy od  zapoznania się  z tajemniczą liczbą Pi.

Uczniowie klas pierwszych i drugiej zobaczyli prezentację multimedialną na temat liczby Pi, natomiast klasy trzecie niczym starożytni, sami próbowali odkryć tę tajemniczą liczbę. W kolejnych dniach  uczniowie zapoznali się z liczbami w kratkach czyli popularnym Sudoku, a także innymi łamigłówkami, z którymi możemy spotkać się na co dzień. Z ochotą samodzielnie rozwiązywali Sudoku o różnym stopniu trudności.

Kolejnym etapem była Lekcja szyfrowania. Uczniowie poznali rodzaje szyfrów, następnie sami  szyfrowali i deszyfrowali wiadomość.  W czasie zajęć matematycznych uczniowie klas trzecich utrwalali tabliczkę mnożenia w zakresie 100: rozwiązywali zadania tekstowe, wykreślanki, bawili si z planszą i kostkami do gry.  Mistrzowie tabliczki mnożenia otrzymali korony matematyczne. Finałowym etapem obchodów Tygodnia Matematyki był konkurs matematyczny: ,,PILIONERZY”. Konkurs  opierał się na formule znanego programu telewizyjnego ,, MILIONERZY”a uczniowie zmagali się się z pytaniami związanymi z matematyką. Dla zwycięzców przewidziane były nagrody. Obchody Tygodnia Matematyki to była znów fantastyczna okazja do udowodnienia, że matematyka może być świetną zabawą.