W dniu 25 kwietnia 2018 r. odbył się Miejski Konkurs Matematyczny dla siódmoklasistów.

W konkursie współzawodniczyło 23 uczniów z 11 jastrzębskich szkół podstawowych. Konkurs organizowany jest przez nauczyciela doradcę metodycznego matematyki i informatyki mgr inż. Ewę Majchrzak oraz nauczycieli matematyki. Celem jego jest wyłonienie mistrza matematyki wśród uczniów szkół podstawowych. Organizatorzy konkursu tworzą możliwości do współzawodnictwa uczniów szczególnie uzdolnionych oraz do wyławiania talentów. Uczestnictwo w konkursach wdraża do samokształcenia i podejmowania odpowiedzialności za własny rozwój oraz daje sposobność do samorealizacji i prezentacji uzdolnień.

W tym roku konkurs składał się z 2 części:

• Zadania zamknięte - elektroniczny quiz (aplikacja Quizziz - max można było uzyskać 40 pkt. )
  • Zadania otwarte - rozwiązywanie zestawu 5 zadań max można było uzyskać 14 pkt.

Uczniowie naszej szkoły znakomicie poradzili sobie z zestawem zadań konkursowych zarówno w pierwszej jak i drugiej części

Michał Sobczak z klasy VII a – I miejsce

Julian Marszałek z klasy VII b – II miejsce

Tak wspaniałe wyniki dały nam (trzeci raz z rzędu)  pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej.

Serdecznie gratulujemy Michałowi i Julkowi życząc im dalszych sukcesów,
a ich młodszych kolegów zachęcamy do podążania ich śladem w przyszłym roku.

Wioletta Czajor