5 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Rozkodujmy Matematykę w Naszym Mieście”.

Projekt ten realizowaliśmy przez cały rok szkolny. W związku z tym odbyło się wiele ciekawych przedsięwzięć w naszej szkole, np.:  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”, zajęcia z kodowania,  dwa razy obchodziliśmy Tydzień Matematyki w naszej szkole. Ponadto uczniowie realizowali wiele projektów z wykorzystaniem metody WebQuest oraz wykorzystywaliśmy na zajęciach kody QR.

Odbyło się wiele konkursów, w których uczniowie zwyciężali lub zajmowali czołowe lokaty: Michał Sobczak kl. VII a został LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego,  Igor Sojka kl. VI a zdobył II miejsce w Konkursie Plastyczno – fotograficznym „Matematyczne Inspiracje w Naszym Mieście”, a Oliwia Dobrenko otrzymała w tym konkursie wyróżnienie, drużyna w składzie: Oliwia Grochowska, Igor Sojka i Konrad Ostrowski wywalczyli II miejsce w XVI Miejskim Konkursie Matematycznym MAT-Mistrz, Janina Fila zdobyła II Miejsce w Konkursie „Rymowana matematyka”, Michał Sobczak zdobył srebrny medal w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Pangea”, Michał Sobczak został Mistrzem Matematyki uzyskując tytuł Laureata  w I Miejskim Konkursie Matematycznym dla Siódmoklasistów.

Podczas gali otrzymał z rąk Pani Prezydent Anny Hetman nagrodę wraz ze statuetką dla „najtęższej głowy” wśród uczniów klas siódmych Jastrzębia – Zdroju.

Wszystkim uczniom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Cała społeczność uczniowska „dziewiątki” z wielkim zapałem angażowała się we wszelkie inicjatywy. Uczniowie przekonali się, że matematyka to bardzo potrzebny przedmiot, który wykorzystuje się praktycznie w każdej dziedzinie.