14 września b.r. w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 23 odbyły się coroczne obchody święta środowiska osób niepełnosprawnych. Impreza była objęta Honorowym Patronatem Anny Hetman Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością także uczniowie naszej szkoły: klasa IIa oraz uczniowie starszych klas: Sandra Gruca, Weronika Skoczeń, Dominik Skoczeń i Michał Sobczak  wraz z Panią Dyrektor - Katarzyną Kulą.

Klasa IIa wymigała dwie piosenki. Oczywiście przy hicie Sławomira „Miłość
w Zakopanem” zebrana publiczność świetnie bawiła się. Dzieciaki bez żadnych barier wychodziły na parkiet i unosiły się w rytm muzyki.

Również koleżanki i koledzy ze starszych klas godnie reprezentowali naszą szkołę integrując się z niepełnosprawnymi dzieciakami. Sandra Gruca pięknie wyśpiewała „Isn’t she lovely”, a „Dni, których jeszcze nie znamy” nietuzinkowo zaśpiewało trio  w składzie: Sandra Gruca, Weronika Skoczeń i Dominik Skoczeń. Natomiast kwintesencją występów była gra na klawiszach Michała Sobczaka w utworze „Atencion”.

Dzieciaki świetnie bawiły się przy znanych przebojach. Był to miło spędzony czas.

Bogusława Kulawiak