Od 10 do 14 lutego w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu,  obchodzony na całym świecie od 2004 roku.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Przez cały tydzień na lekcjach informatyki uczniowie zaznajamiali się z problematyką bezpieczeństwa online. Klasy I – III poznawały drużynę Sieciaków – dzieci, które dzięki swoim superumiejętnościom potrafią walczyć z Sieciuchami, które zagrażają bezpieczeństwu internautów.
Klasy IV – VI uczyły się bezpiecznego zachowania w Internecie za pomocą przedstawionych
w zabawnych kreskówkach historyjek dotyczących: cyberprzemocy, kontaktów z internetowymi nieznajomymi, uzależnienia od Internetu, poszanowania własności intelektualnej i ochrony danych
w Internecie.
Uczniowie klas VII – VIII podczas projekcji i omówienia filmu pt: „Gdzie jest Mimi?”, zapoznali się ze specyfiką cyberprzemocy i konsekwencjami z niej wynikającymi zarówno dla sprawców, jak i ofiar.