W roku 2021 obchodzimy 130-lecie urodzin patrona Szkoły Podstawowej nr 9. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na Dni Morcinkowskie – Tydzień z Patronem.

Termin: 15-22 października.

Gustaw Morcinek bardzo kochał Śląsk. Był pisarzem, a w jego utworach nasz region i związane z nim legendy oraz baśnie zajmują szczególne miejsce. Podczas Dni Morcinkowskich chcemy na lekcjach cieszyć się twórczością naszego patrona.

Przedstawiamy program:

W ramach obchodów zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w warsztatach literackich, kostiumograficznych, muzycznych, choreograficznych i przyrodniczych.

• Szkolny literacki – na najciekawszy wiersz lub krótki utwór literacki o Gustawie Morcinku.
  • Ogłaszamy następujące konkursy:
    Międzyszkolny – na lalkę lub kukiełkę przedstawiającą postać z baśni i legend śląskich spisanych przez Gustawa Morcinka.
  • Szkolny finałowy – na najliczniej przebraną klasę. Kostiumy lub ich elementy wykonacie podczas warsztatów na lekcjach plastyki. Każda klasa, która podczas finału 22 października przebierze się w całości, będzie mogła wybrać jeden dzień bez sprawdzianów, kartkówek, ustnych odpowiedzi i prac domowych. Nagroda jest cenna, warto podczas warsztatów popracować nad kostiumami.
  • Szkolny plastyczny – na najciekawszą, najbardziej oryginalną pracę plastyczną związaną ze światem legend i baśni spisanych przez Gustawa Morcinka.

Szczegółowe informacje na temat konkursów przekażą Wam nauczyciele podczas lekcji.

Życzymy udanego świętowania!