Żywa lekcja przyrody – pajęczaki

W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole żywa lekcja przyrody, na której uczniowie uzyskali informacje na temat występowania, potrzebach życiowych i budowy ciała pajęczaków. Uczniowie dowiedzieli się również wielu ciekawostek z życia tych zwierząt, między innymi tego, że największym z pająków jest ptasznik goliat, że polskie pająki żyją maksymalnie 3 lata, a długowiecznymi są pająki z rodziny ptaszników. Do żywych okazów, które zostały zaprezentowane należały:

• ptasznik kędzierzawy z Kostaryki, naziemny pająk zamieszkujący lasy deszczowe,
  • ptasznik królewski ze Sri Lanki, nadrzewny okaz obdarzony silnym jadem,
  • ptasznik Herkules – afrykański pająk, żyjący pod ziemią, również obdarzony silnym jadem,
  • ptasznik olbrzymi – pająk naziemny, o dużych rozmiarach i słabym jadzie.

Oprócz wyżej wymienionych pająków uczniowie mieli okazję obejrzeć trzy okazy skorpionów, które również należą do grupy pajęczaków.

Lekcja była bardzo ciekawa, interesująco przedstawiona, a przede wszystkim odbywała się przy użyciu żywych zwierząt, którym dzieci mogły przyjrzeć się z bliska.

Julita Rduch

ZDJĘCIA Z LEKCJI PREZENTUJEMY W GALERII NA FACEBOOKU