Dzień życzliwości w naszej szkole.
Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej.

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.
Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973 r.
Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach
Główną ideą obchodów Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, iż tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji międzyludzkich na całym świecie. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość, okazanie empatii, czy przyjazne nastawienie.

Uczniowie ubrali się tego dnia na różowo i zielono, ułożyli teksty pozdrowień i życzeń i przywiesili na Drzewku życzliwości na drzwiach biblioteki.
Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi - wróci do nas ze zdwojoną mocą.