Dnia 5 grudnia 2017 gościliśmy w naszej szkole dwie grupy przedszkolne z Publicznego Przedszkola nr 8. Dzieci wzięły udział w Turnieju górniczo – mikołajkowym, podczas którego mogły wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również wiedzą i spostrzegawczością.

Turniej rozpoczął się odczytaniem listu od św. Mikołaja, który przygotował dla milusińskich wesołe zabawy – konkurencje (wciąganie worków, wyścigi reniferów, podawanie prezentów dołem i górą, skoki w workach), a także puzzle do układania (górnicy w strojach galowych i roboczych), zagadki, zabawę w ,,prawda czy fałsz”. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania nauczyciela o pracy górnika, jego stroju galowym i roboczym. Z ogromną radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach.

Nagle, ktoś zapukał do drzwi... Dzieciom ukazał się Mikołaj, który przyniósł dla nich worek cukierków – śmiechu i radości było co niemiara! Z niecierpliwością czekamy na kolejny turniej.

Opracowała: Aneta Kalabińska