zuzanna kurpinska

Zuzanna Kurpińska jest uczennica klasy IV naszej szkoły. Jest cechuje ja wysoka kultura osobista, życzliwość w stosunku do rówieśników, uczynność. Zuzia chętnie angażuje się we wszelka działalność zarówno na gruncie szkolnym jak i poza nim. Dziewczynka osiaga bardzo dobre wyniki w nauce. Jej zachowanie może być wzorem dla innych uczniów. Szerokie zainteresowania świadcza o jej wszechstronnym rozwoju zarówno w dziedzinach nauk ścisłych jak matematyka czy zajęć sportowych - tenis stołowy. Na szególna uwagę zasługuje pasja dziewczynki, rzadko spotykana wśród dzieci w jej wieku, jaka sa szachy. Na tym gruncie Zuzanna odnosi liczne sukcesy reprezentujac szkołę w różnego rodzaju turniejach. Zainteresowania sportowe również przekłada na nagrody i wyróżnienia w zawodach.

Godne podziwu jest ogromne zaangażowanie Zuzi w akcje charytatywne organizowane w szkole (zbiórka nakrętek, makulatury, akcja "Żak", "Adopcja na odległość", "Podziel się Mikołajem", "Pola Nadziei") - świadczace o wielkiej wrażliwości uczennicy i chęci pomocy potrzebujacym. Zuzanna godnie reprezentuje szkołę. Stanowić może wzór dla innych uczniów naszej szkoły.

Zuzia o sobie:

"Mam różne plany zwiazane z szachami. Chciałabym, aby pozostały moim hobby na całe życie. Chciałabym startować w różnych zawodach, konkursach międzynarodowych. Zależy mi na tym, aby zdobywać medale, dyplomy ponieważ rodzina jest wtedy ze mnie dumna i ja się też bardzo cieszę. Biorę przykład z mojego wujka Piotrka, mam nadzieję, że będę jak on. Biorę z niego przykład: robię to co kocham i chcę być coraz lepsza, wygrywać. Na koniec malutka porada dla poczatkujacych: jeżeli zaczynasz grać w szachy musisz nauczyć się myśleć i opanować matematykę, bo tu trzeba obliczyć czas i ruchy do wygranej."

Jeśli chcesz pomóc jej w uzyskaniu stypendium wejdź na tę stronę: KLIK i oddaj na Zuzię swój głos!