Podsumowanie akcji „1 % dla mojej szkoły”

przyjazna szkola

Nasza szkoła podpisała umowę z Stowarzyszeniem Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” w 2012 roku i przystąpiliśmy do akcji „1 % dla mojej szkoły”. Udało nam się zebrać 236,90 zł.

Skuteczna nauka języka angielskiego polega na różnorodności form i metod nauki. W przypadku języka najskuteczniejszy będzie gdy nauczyciel zamiennie praktykuje cztery aktywności językowe: słuchanie, czytanie, mówienie i pisanie.

Pierwsze dwie formy to tzw. wejściowe to co dostajemy z zewnątrz. Musimy otrzymać informacje, aby móc tworzyć język. Nie możemy wypowiadać dźwięku, którego wcześniej nie usłyszeliśmy, dlatego słuchanie jest tak ważne.

glosniki

Posiadamy odtwarzacze CD i laptopy. Odtwarzanie czytanego tekstu beż odpowiedniego nagłośnienia powoduje złą słyszalność zrozumienie tekstu, co powoduje nieosłuchanie się z językiem w naturalny sposób.

Po wypromowaniu akcji i sprawdzeniu jakimi środkami dysponujemy dokonaliśmy zakupu głośników do sal lekcyjnych języka angielskiego w ilości 6 kompletów.

glosniki

Brygida Fudała koordynator akcji