zuzanna kurpinska

Zuzanna Kurpińska jest uczennica klasy IV naszej szkoły. Jest cechuje ja wysoka kultura osobista, życzliwość w stosunku do rówieśników, uczynność. Zuzia chętnie angażuje się we wszelka działalność zarówno na gruncie szkolnym jak i poza nim. Dziewczynka osiaga bardzo dobre wyniki w nauce. Jej zachowanie może być wzorem dla innych uczniów. Szerokie zainteresowania świadcza o jej wszechstronnym rozwoju zarówno w dziedzinach nauk ścisłych jak matematyka czy zajęć sportowych - tenis stołowy. Na szególna uwagę zasługuje pasja dziewczynki, rzadko spotykana wśród dzieci w jej wieku, jaka sa szachy. Na tym gruncie Zuzanna odnosi liczne sukcesy reprezentujac szkołę w różnego rodzaju turniejach. Zainteresowania sportowe również przekłada na nagrody i wyróżnienia w zawodach.

Godne podziwu jest ogromne zaangażowanie Zuzi w akcje charytatywne organizowane w szkole (zbiórka nakrętek, makulatury, akcja "Żak", "Adopcja na odległość", "Podziel się Mikołajem", "Pola Nadziei") - świadczace o wielkiej wrażliwości uczennicy i chęci pomocy potrzebujacym. Zuzanna godnie reprezentuje szkołę. Stanowić może wzór dla innych uczniów naszej szkoły.

Zuzia o sobie:

"Mam różne plany zwiazane z szachami. Chciałabym, aby pozostały moim hobby na całe życie. Chciałabym startować w różnych zawodach, konkursach międzynarodowych. Zależy mi na tym, aby zdobywać medale, dyplomy ponieważ rodzina jest wtedy ze mnie dumna i ja się też bardzo cieszę. Biorę przykład z mojego wujka Piotrka, mam nadzieję, że będę jak on. Biorę z niego przykład: robię to co kocham i chcę być coraz lepsza, wygrywać. Na koniec malutka porada dla poczatkujacych: jeżeli zaczynasz grać w szachy musisz nauczyć się myśleć i opanować matematykę, bo tu trzeba obliczyć czas i ruchy do wygranej."

Jeśli chcesz pomóc jej w uzyskaniu stypendium wejdź na tę stronę: KLIK i oddaj na Zuzię swój głos!

rafal granat

Rafał jest uczniem klasy V naszej szkoły. Jest chłopcem cechujacym się pracowitościa i sumiennościa. Z zaangażowaniem podejmuje się wszelkich wyznaczonych mu zadań. Uczeń osiaga dobre wyniki w nauce ciężko na nie pracujac. Prezentuje wzorowa postawę angażujac się w wolontariat na rzecz Hospicjum Domowego. Jako uczeń naszej szkoły jest częstym gościem Domu Opieki Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie swoim pogodnym i swobodnym usposobieniem umila czas pensjonariuszom tej placówki. Pasje Rafała skupiaja się wokół sportu, szczególnie pływania, w którym odnosi spore sukcesy. Choć uprawianie tej dyscypliny sportu wymaga od niego wielu wyrzeczeń, nie rezygnuje z innych działalności, chętnie uczestniczy w życiu szkoły. Chłopiec jest lubiany zarówno przez rówieśników jak i nauczycieli, którzy wysoko cenia sobie jego uczynność i zaangażowanie.

Rafał o sobie:

"Interesuję się pływaniem,bardzo lubię pływać w Mono płetwach. Mój ulubiony styl to Delfin i Kraul na dystansach 25 m pod wodą , 50 m kraulem , i 50 m w mono płetwach. Lubię też układać klocki lego i zbieram je do kolekcji. W wolnej chwili siadam przed komputerem i gram w różne gry, albo jeżdżę na rowerze."

Jeśli chcesz pomóc mu w uzyskaniu stypendium wejdź na tę stronę: KLIK i oddaj na Rafała swój głos!

• Program przeznaczony jest dla klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce.
  • Stypendium jest przyznawane za wybitne osiagnięcia naukowe, sportowe, artystyczne lub gdy uczeń zasłużył się czymś szczególnym dla swojego regionu.
  • Organizatorem programu jest Uniwersytecka Szkoła Kształcenia Indywidualnego z Krakowa.
  • Stypendium może być udzielone uczniowi tylko raz na okres pięciu miesięcy w czasie trwania nauki w szkole danego typu.
  • Stypendium przyznawane jest dwa razy w roku na okres pięciu miesięcy w wysokości 150pln miesięcznie.

zuzia bajgrowicz

Zuzia to uczennica bardzo uzdolniona, u której talent idzie w parze z zaangażowaniem. Dziewczynka realizuje swoje pasje literackie, plastyczne i sportowe w szkole i poza nia. Wielokrotnie zdobywała nagrody w tych dziedzinach.

Już w klasie III redagowała samodzielnie gazetkę klasowa. Obecnie jest w głównej redakcji gazetki szkolnej. Przygotowuje kolejne numery do publikacji, zbiera materiały od innych uczniów, ale i sama dostarcza własne teksty. Dokonuje korekty i opracowuje graficznie każdy numer.

Zuzia nie boi się różnych form literackich. Pisze wiersze, opowiadania, pamiętniki, przeprowadza wywiady. Jej najnowszy projekt to blog-opowiadanie: Kreatywna Suzi. To jej kolejny już tego typu projekt bo Zuzia chętnie korzysta z takiego medium jak Internet.

Zuzia o sobie:

"Mam 12 lat i chodzę do V klasy. Moje ulubione przedmioty szkolne to język polski, matematyka i wf. Lubię pisać. Chciałabym wydać kiedyś ksiażkę. Moim największym marzeniem jest być tak sławna jak Brandon Mull czy C.J.Daugherty. Moim ulubionym kolorem jest szary."