W okresie świątecznym uczniowie klas 7a i 8b pisali list w języku niemieckim do kanclerz Niemiec Angeli Merkel i kanclerza Austrii Sebastiana Kurza.

Wraz z listem zostały wysłane prace Wiktorii i Julii z kl. 8c, które wygrały konkurs na kartkę bożonarodzeniową w j. niemieckim.

Pani Kanclerz Niemiec Angela Merkel odpisała na naszą kartkę świąteczną, życząc Nam wszystkiego dobrego w 2021 roku 

W dniu 11.02 odbył się ogólnopolski konkurs z j. niemieckiego "Lust auf Lesen". Z naszej szkoły brało udział aż 10 uczniów z klasy 7 i 8.
Do drugiego etapu zakwalifikowała się Wiktoria Mizera (8c), Ola Leśniewska, Ala Majewska(7a) i Sandra Gruca (8a). W szczególności duże brawa dla dziewczyn z klasy 7, które uczą się niemieckiego dopiero od pół roku
Na wyróżnienie zasługują również pozostałe uczestniczki konkursu czyli Helena Olszewska, Zuzia Lipka, Gabrysia Walczak, Julia Leowska, Janina Fila oraz Martyna Kłapsia ( wszystkie kl. 7c), które uzyskały bardzo wysokie wyniki !
Trzymamy kciuki za dziewczyny w kolejnym etapie.

Dodatkowe informacje