ŻONKILOWY DZIEŃ

Dzien Zonkila

20 marca obchodziliśmy DZIEŃ ŻONKILOWY. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły pojawili się ubrani na żółto – zielono.

Na lekcjach uczniowie wykonywali żonkile, które wolontariusze z naszej szkoły będą rozdawali podczas kwesty na rzecz jastrzębskiego hospicjum.Kwesta odbędzie się 12 kwietnia w ramach akcji „Pola nadziei”.

Dzien Zonkila

Żonkilowy dzień miał przypomnieć jak ważny jest wolontariat. W czasie zajęć uczniowie rozmawiali o bezinteresownym pomaganiu innym oraz dowiedzieli się, że sami mogą zostać wolontariuszami akcyjnymi. Zapoznali się również z działalnością Hospicjum Domowego w Jastrzębiu- Zdroju.

Podsumowaniem dnia było spotkanie na sali gimnastycznej, gdzie ogłoszone zostały wyniki konkursu na najbardziej żółto-zieloną klasę. Konkurs wygrała klasa IIc, w której wszyscy uczniowie oprócz żółto-zielonego przebrania mieli dodatkowe elementy w tej kolorystyce, a także wyrapowali tekst (z elementem żonkila) swojej koleżanki Wiktorii Lisak (tekst zamieszczamy poniżej).

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do wspólnej „żółto-zielonej” zabawy za rok. A z wolontariuszami spotkamy się 12 kwietnia 2015 roku przy naszym kościele podczas kwesty na rzecz hospicjum.

M. Całkiewicz
R. Konikowska