12 marca 2015 roku w Domu Zdrojowym w Jastrzębiu-Zdroju odbył się III Miejski Konkurs Inscenizacji Słowno-Muzycznej do utworów Ludwika Jerzego Kerna. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ludwika Jerzego Kerna we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury - Dom Zdrojowy. Do udziału w konkursie zaproszono wszystkie szkoły podstawowe naszego miasta. Głównym jego celem była popularyzacja twórczości Ludwika Jerzego Kerna, rozwijanie twórczej wyobraźni dzieci oraz promowanie twórczości artystycznej dzieci.

Konkurs zorganizowano w dwóch kategoriach wiekowych:

- dla klas I-III

- dla klas IV-VI

Do jury zaproszono, jako Honorowego Gościa, syna pisarza - Krzysztofa Kerna, a także: Panią Annę Toborowicz - Przewodniczącą Komisji Edukacji, Panią Henrykę Krypczyk- z Wydziału Edukacji, Panią Teresę Piech – Kierownika Miejskiego Ośrodka Kultury – Domu Zdrojowego, a także nauczyciela- doradcę edukacji wczesnoszkolnej- Panią Joannę Rajnysz.

Naszą szkołę reprezentowała klasa II B w składzie: Katarzyna Kamińska, Jan Kula, Oliwia Dobrenko, Ania Łoś, Błażej Marcinkowski, Weronika Szczepaniak i Dawid Herbut. Grupa przygotowana pod kierunkiem Pani Grażyny Stronczek-Pas przedstawiła inscenizację pt. ,,Pan Tygrys” i zajęła II miejsce.

Cieszymy się bardzo i serdecznie gratulujemy!

Kern