Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 9 w Jastrzębiu – Zdroju

Kopciuszek

18 marca 2015 roku w naszej szkole już po raz kolejny zorganizowano Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów. W murach Dziewiątki przywitała przybyłych gości p. dyrektor Elżbieta Dylewska.

Następnie zgromadzeni na sali gimnastycznej rodzice wraz z dziećmi wysłuchali oferty edukacyjnej placówki i zasady jej funkcjonowania, osiągnięcia oraz plany na kolejny rok szkolny, przedstawionej przez p. dyrektor i nauczycieli. Poinformowano też rodziców o dobrym przygotowaniu szkoły i nauczycieli do przyjęcia dzieci sześcioletnich. Zwrócono uwagę na indywidualizację pracy dzieci zróżnicowanych wiekowo, tak by nauka była efektywna i interesująca. Zapoznano rodziców z bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych i kółek zainteresowań dla klas 1 – 3.

Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć piękne przedstawienie pt. „Kopciuszek” przygotowane przez trzecioklasistów pod opieką p. Justyny Głowackiej oraz obejrzeć występ taneczny dzieci z klas 1 – 3 pod kierownictwem p. Grażyny Stronczek – Pas.

Rodzice i dzieci 6-cio i 7-mioletnie mieli możliwość obejrzenia stołówki szkolnej, świetlicy, sali komputerowej oraz sal lekcyjnych, w których podejmą naukę. Wystawiono również prace plastyczne naszych uczniów uczęszczających na „Kółko plastyczne” prowadzone przez p. Justynę Głowacką oraz „Kółko origami” prowadzone przez p. Anetę Kalabińską.

Z każdą chwilą maluchom przybywało śmiałości, a obecność przy nich rodziców nie była już taka niezbędna.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało słodki upominek. Z uśmiechem na ustach i chęcią do nauki przyszłe pierwszaki kończyły wizytę w naszej szkole.

Dzień Otwarty to już w naszej szkole tradycja. Spotkanie co roku ułatwia rodzicom podjęcie decyzji o zapisaniu dziecka 7 i 6 – letniego do naszej szkoły.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za zaufanie oraz przybycie. Było nam miło gościć rodziców i dzieci w naszych szkolnych progach i mamy nadzieję, że wszyscy opuszczali nas z pozytywnymi wrażeniami i poczuciem mile spędzonego czasu.

Anna Wójcik

Kopciuszek