"JAK RUMCAJS CYPISKA URATOWAŁ"

Rumcajs

Dnia 15 kwietnia 2015r. uczniowie klas I – III wybrali się do kina Centrum na spektakl "Jak Rumcajs Cypiska uratował" przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza. Uczniowie zasiedli w sali kinowej, by obejrzeć prawdziwych aktorów w bajce z dzieciństwa swoich rodziców. Przedstawienie było bardzo barwne i zawierało cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą. Spektakl był roztańczony i rozśpiewany, co bardzo spodobało się najmłodszej publiczności. Piękna dekoracja oraz muzyka sprawiły, że dzieci mogły przenieść się  w głąb Rzacholeckiego Lasu i przeżyć niezapomniane chwile. Ten piękny spektakl, nagrodzony gromkimi brawami, na długo pozostanie w ich pamięci. Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorami.

Opracowała: A. Kalabińska

Rumcajs