Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Brzechwy

,,Jan Brzechwa – poeta, którego kochają dzieci.”

Brzechwa

… Przez odpowiednią literaturę dla dzieci

kształtuje się smak przyszłego czytelnika, któremu

toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej…

Jan Brzechwa

Dnia 15 kwietnia 2015 r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Poezji Jana Brzechwy. Jan Brzechwa nazywany jest przez autorów czarodziejem słowa i poetą dziecięcej radości. Jego popularność wśród kilku już pokoleń czytelników jest niezwykła. Nie tylko dzieci, ale również ich rodzice i dziadkowie wiedzą, że ”nad rzeczką, opodal krzaczka  mieszkała Kaczka Dziwaczka”.  Celem konkursubyło: promowanie polskiej poezji dziecięcej wśród dzieci, popularyzacja szeroko rozumianej kultury słowa, uwrażliwienie na piękno poezji, nabywanie doświadczenia w wystąpieniach publicznych.

Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VI. Każdą klasę reprezentowało trzech uczniów wyłonionych wcześniej w konkursach klasowych.

Brzechwa

Organizatorzy od samego początku dbali o przyjazną atmosferę, która towarzyszyła dzieciom oraz zaproszonym gościom.

Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników, a jury wyłoniło następujących zwycięzców:

Klasy I – III

Mikołaj Blatoń – kl. IIa

Weronika Skoczeń – kl. II c

Julia Twaróg – kl. III b

Klasy IV – VI

Maja Stroińska – kl. IV a

Daria Brzyszkowska – kl. IV b

Amelia Szablicka – kl. VI b

Wszyscy  uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy dyplomy i upominki.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała: A. Kalabińska