MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO
  29 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12 w Jastrzębiu-Zdroju odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Mistrz Języka Polskiego. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice, które przygotwały wypowiedź w gwarze śląskiej lub opowiedziały o wielkim Ślązaku. Wysiłek dziewcząt został doceniony.  Wyróżnienie zdobyły: Patrycja Bąk (kl. VIB), Zuzanna Rabus (kl. VIc) i Zuzanna Bajgrowicz (kl. VIc). Maja Stasiak, która w gwarze śląskiej opowiedziała fragment znanej książki  "Ania z Zielonego Wzgórza", otarła się o polonistyczne "podium".
Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

R. Konikowska

III MIEJSKI KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS IV-VI

30 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się III Miejski Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowali, wyłonieni w eliminacjach szkolnych, uczniowie:
Patrycja Bąk (kl. VIb),
Alicja Wilińska (kl. Va),
Jakub Halfar (kl. Vb).
Sukcesem zakończył się udział w ortograficznych zmaganiach Jakuba Halfara, który zajął II miejsce.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

R. Konikowska