SP 9 szkołą promującą zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

Projekt „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem” obejmuje edukację dzieci w zakresie prewencji pierwotnej nowotworów poprzez promowanie zdrowego stylu życia. Projekt jest realizowany w ramach narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych.

Wszystkie podejmowane w naszej placówce działania zmierzają do podnoszenia świadomości w zakresie ochrony i poprawy zdrowia naszych uczniów i ich rodzin. W ramach promocji zdrowia uczniowie zostali zapoznani z zasadami zdrowego stylu życia, które pozwalają uchronić się przed nowotworami. Przy głównym wejściu do szkoły powstała okolicznościowa gazetka. Na lekcjach przyrody oraz zajęciach z wychowawcą, młodsi i starsi uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem a następnie zostali włączeni do dyskusji na temat warunków zachowania zdrowia i radości życia.

Zagadnienia prozdrowotne są bardzo dobrze znane naszym wychowankom, gdyż od lat jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie. Posiadamy także Program Profilaktyki Szkoły, w którym dużo miejsca zajmują treści dotyczące walki z nałogami, dopalaczami, stresem i przemocą oraz aktywności fizycznej, odżywiania i zapobiegania chorobom.

Barbara Zawadzka

W zakładce GALERIE u góry strony możecie obejrzeć prezentację poświęconą profilaktyce chorób nowotworowych