W naszej szkole kolejny raz zostanie zorganizowany nietypowy „Dzień wiosny”. Dnia 18 marca (piątek) wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy będą mogli uczcić nadejście ukochanej pory roku, zakładając żółto-zielone ubrania. W tym dniu chcemy propagować ideę wolontariatu, a przede wszystkim akcję „Pola nadziei”. Od kilku lat nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zbierają datki na rzecz Hospicjum Domowego im. ks. E. Dutkiewicza w Jastrzębiu-Zdroju. Zebrane pieniądze przeznaczone są na sprzęt medyczny, opatrunki i lekarstwa dla osób cierpiących na chorobę nowotworową. W tym celu nasi uczniowie wykonali plakaty, które zostaną wywieszone na osiedlu. Wychowawcy na zajęciach rozmawiają z uczniami na temat wolontariatu i wykonują papierowe żonkile, które później będziemy wręczać podczas zbiórki datków na hospicjum. Akcja „Pola nadziei” odbędzie się 3 kwietnia przy kościele pw. Św Brata Alberta. Zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do udziału w żółto – zielonym szaleństwie oraz do wsparcia hospicjum.

Małgorzata Całkiewicz

Romana Konikowska