jezyk polski

Uczniowie SP 9 – mistrzowie słowa!

1 kwietnia 2016 r. w Bielsku – Białej odbył się kolejny, wojewódzki już etap przesłuchań konkursu recytatorskiego „Słońce, słońce i życie”. Nasi uczniowie, którzy w eliminacjach miejskich wybrani zostali jako reprezentanci naszego miasta, konsekwentnie udowadniają, że recytacja utworów poetyckich i prozatorskich w ich wykonaniu jest na bardzo wysokim poziomie, co docenili też jurorzy wojewódzkiego przeglądu. Postanowili oni nagrodzić dwie uczennice naszej szkoły:

Karolina Kozłowska z kl. VI c otrzymała III nagrodę w kategorii uczniów IV – VI,

Wiktoria Lisak z III c otrzymała wyróżnienie w młodszej kategorii wiekowej.

W konkursie brał również udział uczeń kl. V a – Dominik Skoczeń i choć nie otrzymał on żadnej nagrody, to jemu tez należą się wielkie gratulacje, gdyż poziom tegorocznych przesłuchań wojewódzkich był niezwykle wysoki, a nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie, świetnie spisując się w roli reprezentantów nie tylko naszej szkoły, ale i całego miasta.

1. L.