Mistrzynie języka polskiego

28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12 odbyły się finałowe zmagania w ramach X edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Polskiego z Elementami Edukacji Regionalnej "Mistrz Języka Polskiego". W tym roku honorowy patronat nad konkursem objęła Pani Prezydent Anna Hetman. W finale wystartowało 22 uczniów z jastrzębskich szkół. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Alicja Wilińska, Jowita Olszewska, Amelia Wala, Emilia Granzow z klasy VIa oraz Sylwia Skowrońska i Karolina Kozłowska z VIc.
Uczestnicy prezentowali własną interpretację wybranej legendy związanej ze Śląskiem, opowiadali o postaci z rodzinnego albumu albo o zwyczajach pielęgnowanych w rodzinnych domach. W przerwie uczestnicy konkursu, aby odreagować stres związany z występem przed publicznością konkursową i Panią Prezydent,  wzięli udział w zajęciach warsztatowych.
Nadszedł czas ogłoszenia wyników.

Jowita Olszewska zajęła II miejsce
Karolina Kozłowska III miejsce
Alicja Wilińska zdobyła wyróżnienie.

mistrzynie

Dziewczętom nagrodzonym serdecznie gratulujemy sukcesu. A wszystkim uczestniczkom etapu ustnego odwagi, wszak niełatwo stanąć przed publicznością i zaprezentować swoją wypowiedź.

GRATULUJEMY

Aleksandra Lisak