W piątek 22 kwietnia 2016 r. wszystkie klasy I – III wybrały się do kina Centrum na lekcję multimedialną oraz film. Dzieci obejrzały fragmenty filmów animowanych (w tym najstarszego filmu animowanego w wersji czarno – białej z Myszką Miki w roli głównej), określały cechy bohaterów. Dowiedziały się, że filmy animowane zawsze czegoś uczą i nie każdy, kto wygląda miło i sympatycznie jest dobry i odwrotnie – ktoś niezbyt ładny z wyglądu, może być wspaniałym człowiekiem. Morał z tego taki, że nie wygląd się liczy, tylko to, jakim się jest dla innych i co się robi.

Podczas lekcji nawiązano połączenie video z aktorem Jarosławem Boberkiem, który zademonstrował swoje umiejętności i zdolności dubbingowe.

Dzieci odgadywały zagadki ,,Z których bajek i baśni pochodzą przedmioty?”- wykazały się wspaniałą znajomością bajkowych utworów.

Wspólnie z Elsą z ,,Krainy lodu” zaśpiewały piosenkę ,,Mam tę moc”.

Lekcja w kinie zakończyła się projekcją filmu pt. Khumba”

Wyjście było bardzo udane, wszystkim dzieciom sprawiło dużo radości.

Opracowała: A. Kalabińska