Kolejny sukces artystów z SP 9!!!

19 kwietnia 2016 r. w naszym mieście odbył się konkurs inscenizacji słowno – muzycznej w oparciu o wiersze L. J. Kerna „Kernalia”. Grupy teatralne z wielu jastrzębskich szkół podstawowych spotkały się w Domu Zdrojowym, by na deskach urokliwej sceny tego miejsca zaprezentować swoje spektakle, a także obejrzeć inscenizacje innych grup.

Naszą szkołę reprezentowały aż dwa zespoły teatralne: w kategorii klas I – III prowadzony przez p. Grażynę Strączek – Pas zespół „Świetliki”, w skład którego weszli uczniowie kl. IIIb ( Kasia Kamińska, Oliwia Dobrenko, Dawid Herbut, Nataniel Gładosz, Oliwia Frychel, Weronika Szczepaniak, Ola Habowska, Julia Kokoszka, Borys Bajgrowicz, Oskar Różalski, Xavier Elijasz i Błażej Marcinkowski) oraz w starszej grupie wiekowej prowadzony przez p. Aleksandrę Lisak zespół „Kaprys” ( Karolina Kozłowska, Wiktoria Dominiak, Zosia Folwarczny, Maja Izdebska, Martyna Sudoł, Lidia Potoczek, Wiktoria Tomaszewska, Daria Brzyszkowska, Matylda Nalepa i Alicja Krawczyk).

kernalia

Jury konkursu ( w skład którego wchodził m. in. syn poety) postanowiło nagrodzić nasze zespoły.

Świetliki” otrzymały III miejsce w swojej grupie wiekowej, a „ Kaprys” nagrodzony został I nagrodą oraz symboliczną statuetką „Ferdynanda Wielkiego”.

Serdecznie gratulujemy obu zespołom i czekamy na kolejne ich sukcesy.

A.Lisak