Sprawozdanie z Dnia Dziecka/Sportu zorganizowanego dnia 1 czerwca 2016 r. dla kl.1-3 w Szkole Podstawowej im .Gustawa Morcinka w Jastrzębiu-Zdroju.

Dnia 1 czerwca w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka .Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczniów i przedstawienia programu dnia.

Na początku każda klasa tworzyła plakat z papierków po cukierkach. Prace miały tytuły ,,Żaba w trawie,, , ,,Mucha na ścianie,, , ,,Bocian na łące,, , ,,Motyl na kwiatku,, , ,, Kot na płocie,, Biedronka na liściu,, , ,,Rybka w akwarium,, , ,,Ptak na drzewie,,

Dzieci z dużą przyjemnością i zaangażowaniem wzięły udział w tej twórczej pracy. Powstały piękne kolorowe obrazy.

Następnym punktem programu były zabawy sportowo-rekreacyjne.

Uczniowie zostali podzieleni na 5- osobowe drużyny. Zespoły ustawiły się na linii startu, a pozostali uczniowie im kibicowali. Następnie była zmiana drużyn. Pierwszą konkurencją były rzuty woreczkami do tarczy, w którym to zadaniu dzieci popisywały się swoimi umiejętnościami. Były też zawody w skakaniu na skakankach, zadania z piłkami, zawody w pstrykaniu nakrętek, zabawy z dmuchaniem balonów.

Po zakończeniu zawodów sportowych uczniowie przed szkołą rysowali kolorowa kredą prace pod tytułem ,,Kraina Radości,,. Wszystkie dzieci z wielką radością zabrały się do pracy. Stworzyli wspaniałe obrazy.

Następnie każda klasa zaprezentowała swój plakat i odbyło się wręczenie nagród wszystkim kl.1-3.

Na koniec dzieci zostały poczęstowane słodkim upominkiem. Wszyscy stwierdzili ,że Dzień Sportu był bardzo udany.

Dziękujemy firmie CARREFOUR za sponsorowanie nagród i słodyczy.

D.Krzywodajć A.Wójcik