Sukces Michała w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"

Z radością informujemy, że uczeń klasy Va Michał Sobczak  został laureatem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur” w kategorii „Beniamin”. To wielkie osiągnięcie ucznia naszej szkoły, ponieważ tytuł laureata to najwyższy wynik w rejonie katowickim w danej kategorii.

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Dla uczniów szkół podstawowych Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach: „Żaczek” (klasy drugie), „Maluch” (klasy trzecie i czwarte), „Beniamin” (klasy piąte i szóste). Test konkursowy
w kategorii „Beniamin” zawierał 30 zadań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów). Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu – w tym roku 17 marca - oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów, podnoszą atrakcyjność konkursu. Główną ideą konkursu jest jak najliczniejszy udział we wspólnej intelektualnej zabawie matematycznej.

Gratulujemy Michałowi i życzymy dalszych sukcesów.