Europejski Tydzień Sportu 2016 w „dziewiątce”.

W dniach 10-17 września w państwach Unii Europejskiej obchodzono Europejski Tydzień Sportu pod hasłem „#BeActive”. Celem kampanii było zachęcanie do aktywnego trybu życia
i propagowanie spędzania czasu wolnego na sportowo. Poziom aktywności fizycznej
w niektórych krajach Europy nie tylko nie rośnie, lecz nawet spada. Inicjatywa powstała
z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności. Ma umożliwić współpracę osób prywatnych, organów publicznych, ruchów sportowych, organizacji społeczeństwa obywatelskiego.

W Naszej szkole zorganizowaliśmy to wydarzenie w dniach 12-16 września. Od poniedziałku do piątku w południe odbywały się zajęcia sportowe dla wszystkich uczniów.
W wyznaczonym dniu klasy z jednego rocznika uczestniczyły przez 20 minut w biegowo-zwinnościowym torze przeszkód, który rozstawiono na placu rekreacyjnym przed szkołą. Największe zainteresowanie ćwiczeniami zaobserwowano u dzieci klas młodszych.

Zajęcia przygotowali nauczyciele wf: p. Beata Mroczek, p. A. Kempińska i p. A. Kolekta

autor: Andrzej Kolekta

dzien sportu