Żywa lekcja przyrody w naszej szkole.

27 września uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w fascynującej lekcji i zapoznać się z gatunkami płazów, występującymi w różnych rejonach świata. Prowadzący pokaz, ciekawie opowiadał o przystosowaniach tych zwierząt do środowiska wodno- lądowego. Dzieci oglądały rzekotki, ropuchę z rodzaju Aga, dorastającą do 15 cm długości oraz kumaki z jaskrawo pomarańczowymi brzuszkami. Uczniowie podziwiali z bliska płazy ogoniaste: salamandrę tygrysią oraz traszki. Pokaz urozmaicony był odtwarzaniem odgłosów płazów, co z pewnością pomoże w rozpoznawaniu tych zwierząt w ich środowisku naturalnym. Spotkanie z żywymi zwierzętami bardzo korzystnie wpływa na praktyczne poznanie świata zwierząt, który jest ważnym elementem przyrody.

Barbara Zawadzka

rzekotka