„UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI – DZIEL SIĘ Z INNYMI RADOŚCIĄ CZYTANIA”

Wielu z nas posiada w domu książkę, która od dłuższego czasu stoi na półce zakurzona                   i zapomniana. Zamiast trzymać książkę w kącie własnego pokoju lepiej podzielić się nią z innymi, którzy chętnie ją przeczytają.

Przynieś taką książkę do biblioteki, aby ją oznaczyć, że doczekała się wolności.

Jak będziemy organizować BOOKCROSSING w naszej szkole?:

1. Reklamowanie idei Bookcrossingu poprzez ogłoszenia, plakaty w szkole oraz informacje na stronie internetowej.
  2. Otwarcie półki bookcrossingowej w bibliotece szkolnej.
  3. Prezentacja multimedialna na temat idei Bookcrossingu połączona z czytaniem fragmentu książki w trakcie zajęć lub na lekcji wychowawczej (w klasach I - VI).
  4. Tworzenie „magicznych półek”. Półki będą tworzone w salach, na korytarzu przed biblioteką oraz w bibliotece.
  5. Tworzenie „Złotej Listy ulubionych książek naszych rodziców i dziadków” – 1 raz w miesiącu na lekcji wychowawczej - czytanie i zwiastun filmowy.
  6. Tydzień czytania uwalnianych książek – czerwiec 2017r

AKCJA „BOOKCROSSING” W NASZEJ SZKOLE

Jedną z propozycji działań w zakresie popularyzacji czytelnictwa w naszej szkole chciałabym propagowanie szkolnej idei Bookcrossingu.

Od  lutego uruchomimy w naszej szkole oficjalną akcję bookcrossingową.

Bookcrossing to nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie i staje się coraz popularniejszy w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać      i przekazać dalej. Jest to uwalnianie książki.

Bookcrossing:

• pozwala dzielić się książkami, a nawet śledzić ich wędrówkę,
  • daje szanse na przeczytanie wymarzonej książki osobom, których nie stać na jej zakup,

inspiruje rozmowy i dyskusje, a samotnym i nieśmiałym ułatwia nawiązywanie kontaktów.