Dnia  29 września 2017 r.  w Szkole Podstawowej nr 9 obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowany pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

W naszej szkole na dobre zagościła TABLICZKA MNOŻENIA, nie było miejsca gdzie nie można było jej spotkać  (udekorowane schody, wąż
z tabliczki mnożenia na ścianie, gazetki). W ten sposób cała szkoła miała okazję przypomnieć sobie mnożenie i dzielenie, aby jak najlepiej przygotować się do wielkiego święta Tabliczki Mnożenia. W tym dniu uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz pracownicy szkoły mogli się przekonać czy są ekspertami w tabliczce mnożenia. Zespoły egzaminatorów przeprowadzały w szkole egzaminy do którego mogli przystąpić uczniowie od klasy III do VII. Podczas sprawdzania wiedzy pisali krótkie kartkówki, rozwiązywali krzyżówki, piramidy i węże matematyczne – wszystko z wykorzystaniem tabliczki mnożenia. Najlepiej tabliczkę mnożenia znają następujące klasy:

• wśród uczniów klas trzecich – I miejsce klasa III c
  • wśród uczniów klas czwartych – I miejsce klasa IVc
  • wśród uczniów klas piątych – I miejsce klasa V b
  • wśród uczniów klas szóstych – I miejsce klasa VI b
  • wśród uczniów klas siódmych– I miejsce klasa VII a

Każdy uczeń ze zwycięskiej klasy otrzymał ocenę bardzo dobrą z matematyki. Brawo!!!

Pamięciowe opanowanie tabliczki mnożenia jest umiejętnością niezbędną w nauce matematyki. Jednak wiele dzieci ma kłopoty z nauczeniem się tabliczki mnożenia i jej utrwaleniem. Dla wielu z nich to czarna rozpacz, dlatego w tym dniu uczniowie ubrali się na czarno, a swoje ubrania ozdobili kolorowymi cyferkami.

Dla całej społeczności szkolnej ten dzień był okazją do wspaniałej zabawy oraz znakomitym sposobem utrwalenia mnożenia i dzielenia.

Organizatorzy: Wioletta Czajor, Żaneta Firla, Paulina Nosalik, Małgorzata Małecka