W dniu 22.02.2018 odbył się etap finałowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. W całej edycji konkursu uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami podczas trzech etapów: szkolnego, rejonowego oraz wojewódzkiego, do którego awansowało 131 najbardziej uzdolnionych matematycznie uczniów ze Śląska. Wśród nich znalazł się reprezentant  naszej szkoły, który już od blisko dwóch miesięcy intensywnie przygotowywał się do finału. Michał Sobczak – uczeń klasy siódmej, by uzyskać tytuły laureata, musiał zdobyć na ostatnim etapie konkursu minimum 54 na 60 możliwych do zdobycia punktów. Wyniki, które zostały ogłoszone w poniedziałek 05.03 na zawsze zapiszą się w historii naszej szkoły, gdyż Michał uzyskał tytuł LAUREATA drugi raz z rzędu uzyskując w finale 56 punktów. Dla Szkoły Podstawowej nr 9 oznacza, to podtrzymanie pięknej tradycji, gdyż w latach 2011- 2017 pięcioro uczniów: Agnieszka Odlewany, Marcin Kukla, Filip Jasiński, Anna Porwoł, Michał Sobczak uzyskiwali tytuły laureatów wojewódzkiego konkursu matematycznego. Takich wyników nie uzyskuje się przypadkowo, są podsumowaniem talentów i pracy uczniów.

Dodajmy, że – uczeń zdolny w „dziewiątce”, ma w swojej ofercie edukacyjnej bogatą listę zajęć rozwijających uzdolnienia uczniów i właśnie podczas takich zajęć „szlifujemy diamenty”, a każdy sukces naszych uczniów sprawia nam ogromną radość i jest motywacją do dalszej, jeszcze bardziej intensywnej, codziennej pracy. Gratulujemy!!!

Wioletta Czajor – n - l matematyki