04 grudnia w auli górnej Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach odbył się wojewódzki konkurs „Ziemie województwa śląskiego sto lat temu – jak odzyskaliśmy niepodległość”.

W imprezie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, dotychczasowych gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę i miasto Jastrzębie- Zdrój reprezentował Mateusz Łukasik z klasy szóstej „c”, który ostatecznie został finalistą konkursu.

W południe uczestnicy rozwiązali godzinny test , który miał wyłonić laureatów na poziomie wojewódzkim. Po krótkiej przerwie młodzi miłośnicy historii mieli możliwość wysłuchania wykładów pracowników uniwersyteckich:

prof. dr hab. Dariusza Nawrota z UŚ Katowice „Listopad 1918 roku w Zagłębiu Dąbrowskim”

dr hab. Lecha Krzyżanowskiego „Śląsk Cieszyński w latach I wojny światowej”

prof. dr hab. Dariusza Złotowskiego z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie „ Ziemia częstochowska w 1918r.”

Gratulujemy Mateuszowi i życzymy mu dalszych sukcesów!

Ksenia Szymaniec

Dodatkowe informacje