Uczniowie naszej szkoły również w tym roku uczestniczyli w obchodach Europejskiego Tygodnia Kodowania, które odbywały się w dniach 05 - 20 października.

W projekt zaangażowani byli nasi podopieczny z klas II –VIII, oraz świetlicy szkolnej.
Podczas tygodnia kodowania na terenie szkoły odbywały się ciekawe wydarzenia, mające na celu promowanie kodowania oraz wykorzystanie logicznego myślenia w grach zespołowych
i planszowych. Nasi najmłodsi uczniowie z klas II-III odkodowali obrazki związane
z tematyką jesienną i uczyli się kodowania w ramach zajęć informatyki i świetlicy. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na drzwiach sal lekcyjnych. W ramach zajęć
z informatyki uczniowie rozwiązywali logiczne łamigłówki na platformie edukacyjnej code.org. W ramach tych zajęć uczniowie mieli również niebywałą okazję zaprogramować mówiącego robota edukacyjnego, którym poruszali się po specjalnie skonstruowanej planszy. Uzupełnieniem naszych działań było zaproszenie wszystkich uczniów na zajęcia rozwijające logiczne myślenie dzięki grom planszowym.

Myślę, że wszystkie wydarzenia w ciekawy sposób przyczyniły się do poszerzenia wiadomości z zakresu informatyki i technologii informacyjnej.

Koordynatorem akcji były panie: Agnieszka Kempińska
i Monika Piniewska.