W czwartek 17 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji muzyki innej niż wszystkie. Artyści z Łódzkiego Trio „ZŁOTA TRĄBKA” wprowadzili nas w cudowny świat żywej muzyki wykorzystując ścieżki dźwiękowe ze znanych i lubianych bajek Walta Disney’a oraz filmów.

Ciekawa forma prezentacji sprawiła, że dzieci dały się ponieść muzyce  i z zaciekawieniem wsłuchiwały się w kolejne utwory, żywo sygnalizując znajomość ich tytułów. Otrzymana przy kolegach i koleżankach nagroda była bezcenna. Zespół zaprezentował się młodzieży w efektownych aranżacjach, mogli posłuchać m.in: Prząśniczkę, Zorbę, Paso doble, Sambę. Elementem koncertu było również zapoznanie dzieci z instrumentami muzycznymi,
a niektórzy sami mogli się przekonać, czy gra na puzonie jest tak łatwa jak się wydaje.

 

Grali dla nas: Maciej Malec (prowadzenie, puzon), Marcin Błoszyk (trąbka) oraz Adrian Latosiewicz (instrumenty klawiszowe, trąbka)

 

Wioletta Czajor

 

 

 

 

Dodatkowe informacje