Każdego roku 04. grudnia w święto św.Barbary wszyscy górnicy obchodzą swoje święto. Z tej okazji odwiedził nas prawdziwy górnik i opowiedział dzieciom o codziennej, ciężkiej pracy na kopalni węgla kamiennego:

Pan Biliński - górnik strzałowy - przyniósł do szkoły podstawowe elementy wyposażenia górnika, z którymi wyrusza do codziennej pracy. Dzieciaki z kl.6c mogły zadawać pytania związane z górnictwem, przymierzyć i wypróbować działanie sprzętu, który codziennie ułatwia pracę górniczą, lub czyni ją bezpieczniejszą.

Dziękujemy za ciekawe opowieści "z dołu" oraz za przedstawienie różnych, związanych z górnictwem ciekawostek. Dzięki też za cukierki, którymi poczęstował nas pan na koniec :) Życzymy nie tylko od święta ale codziennie - bezpiecznej pracy wszystkim zatrudnionym w górnictwie! Tyle samo zjazdów co wyjazdów.

A czy Wy wiecie ile guzików ma górniczy mundur i dlaczego akurat tyle? ;)

Dodatkowe informacje