Sprzątanie Świata w SP 9

Hasło  tegorocznej akcji „Sprzątania Świata” – „ Nie ma śmieci- są surowce”, uświadamia wszystkim, jak ważna jest segregacja odpadów powstających w codziennym życiu. Dzięki recyklingowi powstaje mniej wysypisk śmieci, a surowce mogą ponownie służyć ludziom.  W naszej szkole nie zabrakło działań mających na celu edukację ekologiczną i przekonanie uczniów, że mając niewiele lat, mogą swoim postępowaniem pomagać naturze.  Klasy pierwsze wraz z wychowawcami wykonały prace plastyczne. Klasy 2-7 rozwiązywały krzyżówki ekologiczne. 100- osobowa grupa uczniów klas 4d, 5a, 5c oraz grupa wychowanków świetlicy wraz z nauczycielami posprzątała śmieci w najbliższym otoczeniu szkoły- las oraz tereny Jaru Południowego.  Będziemy się starać dbać o środowisko nie tylko w takich szczególnych dniach, ale także w życiu codziennym.

Barbara Zawadzka i Julita Rduch