Dnia 2 czerwca odbyły się w naszej szkole kolejne obchody Dnia Unii Europejskiej. W odróżnieniu od lat poprzednich, gdzie skupialiśmy się na krajach anglojęzycznych, tegorocznym tematem przewodnim była Grecja.

Uczniowie klas 4 -6 zebrali się na sali gimnastycznej, by choć na chwile przenieść się w klimat słonecznej Grecji. Z tej okazji uczniowie klasy I c przygotowali prezentację przybliżającą sylwetki greckich bogów. U podnóża góry Olimp odbyły się bowiem wybory Miss i Mistera góry Olimp. Zeus (Oskar Małysa), Afrodyta (Wiktoria Lisak), Apollo (Oliwier Bury), Atena (Karolina Czułyt), Posejdon (Szymon Maciak), Hera (Julia Onik) oraz Hermes (Mateusz Łukasik) walczyli o tytuł Miss i Mistera Olimpu. Pięknie przebrani, przedstawili widowni swoje moce i wartości, jakim patronują. Kiedy nastąpił czas ogłoszenia werdyktu, narrator przedstawienia (Krzysztof Korus) wyszedł z całej sytuacji obronną ręką, stwierdzając, iż niemożliwym jest wybranie jednego boga lub bogini, który otrzyma tytuł Miss i Mistera Olimpu, gdyż każdy z nich patronuje jedynym w swoim rodzaju wartościom.

Po przedstawieniu uczniowie klas4-6 wzięli udział w quizie dotyczącym Grecji. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące podstawowych wiadomości na temat historii i kultury tego kraju. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

Pragniemy również przypomnieć, iż odtwórczyni roli Hery – Julia Onik, jest zdobywczynią I miejsca w miejskim konkursie recytatorskim „Tajemniczy ogród prozy i poezji angielskiej”. Julii gratulujemy raz jeszcze, a wszystkim uczestnikom przedstawienia i quizu życzymy dalszych sukcesów!