W czwartek 30 kwietnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie działań ekologicznych w ramach akcji „Moje miasto bez elektrośmieci”, na które zostały zaproszone dzieci z Publicznego Przedszkola nr 6 i 8 wraz z opiekunami.

W imprezie uczestniczyły także klasy trzecie, wśród których rozstrzygnięto konkursy na prace plastyczne i wiersze o tematyce ekologicznej.

Za pomysł i talent plastyczny wyróżniono:

• Dominikę Kupczak
  • Wiktorię Fiałkowską z klasy 3 a
  • Igora Sojkę z klasy 3 b.

Natomiast Patrycja Rakuś, Weronika Krajewska z klasy 3 a, Julia Twaróg i Oliwia Grochowska z klasy 3 b, a także Konrad Lasek z klasy 3 c zostali wyróżnieni za piękne wiersze.

Akademia poprowadzona została przez p. Jolantę Wala, która zachęcała przedszkolaków do wzięcia udziału w dyskusjach na temat elektrośmieci, po obejrzeniu krótkiej prezentacji przygotowanej przez p. Barbarę Zawadzką. Dzieci mogły również posegregować przygotowane specjalnie na tę okazję śmieci. Całość imprezy uświetniły występy artystyczne klasy 5 a pod okiem p. Julity Rduch, a na zakończenie odbył się głośno oklaskiwany pokaz mody z materiałów wtórnych przygotowany przez uczniów klasy 5 a i 6 b.