sniadanie daje moc

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła do Programu Edukacyjnego ,,Śniadanie Daje Moc’’. W tym roku śniadaniowe święto obchodziliśmy w piątek 6 listopada. W tym dniu uczniowie klas I przygotowali wraz z wychowawcami wyjątkowo zdrowe drugie śniadanie. Na stołach uczniów zagościła kolorowa sałatka owocowa i pyszne soki wieloowocowe i owocowo-warzywne przygotowywane przez dzieci i nauczycieli. Uczniowie w miłej atmosferze wspólnie spożywali przygotowany przez siebie zdrowy posiłek. W każdej klasie pierwszej odbyła się również pogadanka na temat zdrowego stylu życia i roli jedzenia w budowaniu zdrowia, zgodnie z założeniem 12 zasad zdrowego odżywiania.

• Do szkoły wychodź zawsze po śniadaniu i ze śniadaniem.

• Mleko, jogurt i sery to podpora naszych kości

• Zawsze myj ręce przed posiłkiem

• Pięć posiłków dziennie w ciągu dnia jest na piątkę

• Jedz o stałych porach i nie śpiesz się.

• Mięso, jaja, ryby możesz wybierać!

• Pamiętaj o kaszach jedz chleb nie bułeczki

• Dzień bez pięciu porcji warzyw i owoców to dzień stracony

• Posiłek obiadowy to zapas sił na aktywne popołudnie

• Kolację zajadaj wieczorem nie tuż przed snem

• Dobrą wodą gaś pragnienie.

• Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.

Nasi uczniowie dzięki tej akcji będą pamiętać, dlaczego powinniśmy spożywać drugie śniadanie oraz z czego powinien składać się zdrowy pełnowartościowy posiłek.

Akcja edukacyjna „Śniadanie daje moc” ma na celu zwiększenie świadomości o zdrowym odżywaniu dzieci. Akcja objęta jest honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej, a jej organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia.

sniadanie

W piątek 6 listopada klasa IV b wraz z wychowawcą wzięła udział w programie edukacyjnym Śniadanie Daje Moc.  Celem tego programu jest przekazanie dzieciom jak ważny jest to posiłek, jaką energię daje do nauki i lepszej koncentracji podczas lekcji. W tym dniu uczniowie wspólnie zjedli  przyniesione przez siebie zdrowe produkty i porozmawiali o roli prawidłowego żywienia. Następnie wspólnie przygotowali plakat przedstawiający propozycje zestawów na zdrowe drugie śniadanie.

sniadanie daje moc