9 lutego odwiedzili naszą szkołę niecodzienni goście: Julian – pyton królewski, Maleństwo – boa tęczowy, Maciuś – boa dusiciel, Zygmunt – pyton tygrysi ciemnoskóry, Klemens –boa dusiciel oraz Gucio – boa dusiciel, albinos.

węże

Podczas żywej lekcji przyrody prowadząca w interesujący sposób opowiadała o życiu i zwyczajach tych niezwykłych zwierząt, jakimi są węże.

Uczniowie dowiedzieli się: co to jest ,,wylinka”(obejrzeli naskórek zrzucony przez węża); że węże to zwierzęta zmiennocieplne; mięsożerne. Ciekawostką była informacja, że węże nie lubią hałasu, nie mają uszu tak jak ludzie, a dźwięki odbierają jako drgania powietrza, które wyczuwają skórą. Oczy węża są cały czas otwarte, wyposażone w tzw. okular, który pełni rolę powieki; smaki i zapachy odbierają językiem.

węże

Każdy uczeń miał okazję pogłaskać węże i przekonać się, że są one bardzo delikatne, ciepłe i suche.

Opracowała: A. Kalabińska