Pod koniec października nasza szkoła żyła urodzinami Patrona.

Parada utopców, wielojęzyczne życzenia... zresztą zobaczcie sami:

 

Za nami wielki finał Tygodnia z Patronem!

Rozstrzygnęliśmy konkursy literackie, plastyczne i choreograficzne, a na koniec przez naszą szkołę przeszedł dłuuugi korowód śląskich wodników i utopców. Świętowanie uświetniły występy dzieci uczących się języka migowego pod kierunkiem pani Bogusławy Kulawiak, które zaśpiewały i zamigały piosenkę o utopcach z baśni Gustawa Morcinka. Podczas urodzin patrona nie mogło zabraknąć tradycyjnego "Sto lat" odśpiewanego przez grupę dzieci uczących się języka niemieckiego w ramach dodatkowych zajęć prowadzonych przez panią Zuzannę Piontek. Odebraliśmy liczne nagrody w konkursach literackim, plastycznym i choreograficznym, zorganizowanych. Gustaw Morcinek był Ślązakiem, który kochał swój region, więc uczciliśmy jego pamięć, słuchając znanych i lubianych wierszy czytanych po śląsku przez panią Katarzynę Cięciałę, a na koniec zaprezentowaliśmy się jako utopce i wodniki w wielkiej paradzie. Dziękujemy naszym nauczycielkom i nauczycielom za to, że mogliśmy razem z nimi przeżywać Tydzień z Patronem i zgłębiać jego twórczość podczas warsztatów literackich, kostiumograficznych, przyrodniczych, choreograficznych, a także podczas lekcji etyki i religii, na których zastanawialiśmy się, jak najlepiej realizować słowa Gustawa Morcinka i motto naszej szkoły: "Człowiek może być dobry".

130-lecie urodzin Gustawa Morcinka świętowały z nami przedszkolaki z Publicznych Przedszkoli nr 6 i nr 8. Tydzień z Patronem spędziły w naszej szkolnej bibliotece, gdzie wraz z panią bibliotekarką poznawały świat baśni śląskich spisanych przez Gustawa Morcinka, brały udział w konkursie, otrzymały nagrody dla grup, a w piątek ulepiły z ciastoliny figurki wodników i utopców. Ciastolina była naprawdę niezwykła, bo wykonana własnoręcznie przez panią bibliotekarkę. W końcu wszyscy spotkaliśmy się na paradzie utopców szkolnych, podziwialiśmy starszych kolegów, do których dołączymy w przyszłym roku szkolnym.

Dodatkowe informacje