Konkurs NBP na najlepszy scenariusz i realizację zajęć edukacyjnych

 

 

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie na najlepszy scenariusz i realizację

zajęć edukacyjnych pt. „Zanim wydam… O finansach w przedszkolach i szkołach”.

Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu autorskiego scenariusza, a następnie – w przypadku, gdy scenariusz zostanie nagrodzony w konkursie – realizacji zajęć. W klasach czwartych zostały zrealizowane, według nagrodzonego w konkursie Narodowego Banku Polskiego lekcje „Moje zaskórniaki” czyli o oszczędzaniu pieniędzy. Uczestnicy podczas zajęć dowiedzieli się nie tylko co to są oszczędności, ale również uświadomili sobie jak ważne w życiu jest oszczędzanie. Poprzez grę dydaktyczną „Kupuję czy oszczędzam” doskonali umiejętność racjonalnego gospodarowania własnymi środkami finansowymi oraz umiejętność planowania wydatków. Opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności przybliżył im inną formę oszczędzania jaką jest posiadanie książeczki SKO – mogli zbudować własny plan finansowy. Podczas zajęć wykonywali proste obliczenia pieniężne. Film edukacyjny prowadzony przez pracownika NBP pozwolił im poznać pojęcie banku i istotę ich działalności. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Bardzo chętnie wypowiadali się na zadawane im pytania. Ich zaangażowanie w tok prowadzonych zajęć może świadczyć o tym, że byli zainteresowani tematyką poruszaną podczas spotkań. Omówione zagadnienia pomogą dzieciom korzystnie poruszać się w świecie finansów. Uczestnicy lekcji otrzymali upominki ufundowane przez NBP. 

Wioletta Czajor  – autorka nagrodzonego scenariusza

Dodatkowe informacje