Wygrana w konkursie


„Pracownia kompetencji cyfrowych”

 

Z radością informujemy, że klasa 6a wygrała pracownie komputerową w ogólnopolskim konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, współfinansowanym ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Pracownia składa się z 16 laptopów z mobilną szafą, zapewniającą możliwość przechowywania oraz zasilania przedmiotowych laptopów. Każdy zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami prowadzonymi przez uczniów oraz interaktywny monitor.

Uczniowie klasy 6a pod opieką nauczycielki matematyki p. Wioletty Czajor zrealizowali wskazany w swojej kategorii wiekowej, kurs e-learningowy „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu”, pt. „Uprzejmy internauta”. Następnie w oparciu o zdobytą wiedzę przygotowali plakat z hasłem promocyjnym, dotyczącym zasad właściwego zachowania w sieci (netykiety) i sposobów reagowania na trudne sytuacje online (np. hejt, agresja ze strony innych użytkowników). Na konkurs nadesłano 3 075 zgłoszeń. Nasza szkoła uplasowało się na 57 miejscu!!!! BRAWO !!!

Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i gratulujemy wygranej.

Wyniki konkursu –https://ose.gov.pl/pkc

 

Dodatkowe informacje