Dzień Otwarty Szkoły

20 lutego 2024 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty Szkoły dla przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców i opiekunów.

Na początku wszystkich przybyłych przywitała p. Jolanta Wala i przedstawiła krótko, co przygotowano dla przyszłych pierwszoklasistów. Następnie pałeczkę prowadzącego przejął p. Waldemar Halfar i poprowadził część artystyczną, w której swoje talenty prezentowali uczniowie naszej szkoły.

Zebrani zobaczyli najpierw popis talentów aktorskich uczniów klasy 3a w dialogu o szkole przygotowanym pod kierunkiem p. Justyny Głowackiej. Potem „Migające pierwszaki” p. Bogusławy Kulawiak udowodniły wszystkim, że języka migowego można się nauczyć, a nawet śpiewać piosenki w tym języku. Swoimi talentami muzycznymi pochwaliły się również uczennice starszych klas doskonalące swoje umiejętności wokalne pod okiem p. Waldemara Halfara. Mogliśmy też zobaczyć występ uroczych tancerek szkolnego zespołu tanecznego przygotowanych przez p. Grażynę Stronczek-Pas. Na zakończenie części artystycznej przyszli pierwszoklasiści mogli odkryć swoje talenty muzyczne i włączyć się do wspólnej z uczniami naszej szkoły gry na dzwonkach i boom boom rurkach pod dyrygenturą p. Waldemara Halfara.

Nasi mali goście oraz występujący uczniowie poczęstowani zostali drobnymi słodkościami zasponsorowanymi przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Po zakończeniu występu artystycznego, pani dyrektor Katarzyna Kula zabrała głos, przemawiając do naszych gości na temat szkoły, jej oferty i działalności, serdecznie zachęcając do zapisania pociech do naszej placówki.

W drugiej części spotkania dzieci aktywnie uczestniczyły w różnych atrakcyjnych zajęciach: w spotkaniu z robotami – prowadzonym przez p. Grażynę Stronczek-Pas, w eksperymentach fizycznych i chemicznych prowadzonych przez p. Justynę Kędzię z asystą p. Moniki Piniewskiej, w zabawach sportowych z wykorzystaniem m.in. chusty animacyjnej – przygotowanych przez p. Anetę Kalabińską i p. Justynę Głowacką, w zabawach konstrukcyjnych z wykorzystaniem klocków Korbo – pod opieką p. Anny Zawiszy, w zajęciach języka angielskiego oraz komputerowych prowadzonych przez p. Arkadiusza Trzetrzelewskiego oraz p. Rafała Kłujszo.

Gościom dziękujemy za uczestnictwo w Dniu Otwartym Szkoły i serdecznie zapraszamy dzieci do szkoły we wrześniu – już jako Pierwszoklasistów.

napisała:

Jolanta Wala

 

 

Dodatkowe informacje